Jakou vybrat sušičku, aby vás nezklamala?

Pokud plánujete investovat do sušičky na prádla, nikam nespěchejte, nejprve si rozmyslete, jaký model vůbec zvolíte. Současná nabídka je vskutku široká, ovšem jednotlivé elektrospotřebiče se liší kvalitou, vlastnostmi i principem fungování. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak při výběru sušičky na prádlo postupovat, abyste neprohloupili.

Sušička na prádlo je vhodná pro alergiky

V první řadě vás určitě nadchne, že sušička na prádlo vám šetří spoustu času. Stejně tak se můžete rozloučit s nekonečným věšením prádla na šňůru a žehlením. Stačí vyprané prádlo přeložit z pračky do sušičky, zvolit vhodný program a počkat, než sušička dokončí svou práci. Potom jen oblečení poskládáte a uložíte do skříně.

Sušení prádla je problematické hlavně během zimního období. Zvyšuje totiž vlhkost v místnostech, a tím pádem se objevují plísně. Sušička na prádlo vás těchto obtíží jednou provždy zbaví. Zároveň je prádlo příjemné na dotyk (zejména tedy ručníky) a zbavené všech pylů, prachu, vlasů, chlupů a dalších alergenů.

Kondenzační, nebo ventilační sušičku?

Sušičky se rozdělují na dvě hlavní kategorie, a to kondenzační a ventilační. Obě varianty mají své přednosti a úskalí. Zásadní rozdíly jsou v tom, jakým způsobem se odvádí horký vzduch, jak rychle pomocník suší a také kolik spotřebuje elektrické energie.

První možností je tedy ventilační sušička, která je levnější alternativou. Spotřebuje méně elektrické energie, ovšem na druhou stranu vyžaduje venkovní odvětrávání. Horký vzduch s párou se totiž musí odvádět ven z budovy trubkou.

Jestliže se chcete vyhnout stavebním úpravám, nabízí se vám kondenzační sušička. Umístit ji můžete doma kamkoliv, ať už na chodbu, nebo do koupelny. Voda odpařovaná z prádla se shromažďuje v určené nádobce, případně odchází přímo do odpadu. Kondenzační sušička je sice dražší, ale patří mezi nejžádanější a nejprodávanější na našem trhu.

Sušičky se odlišují také podle toho, zda disponují topným tělesem, nebo tepelným čerpadlem. Sušička s tepelným čerpadlem je energeticky úspornější než první zmíněná varianta, navíc je mnohem šetrnější k prádlu. Počítejte však s tím, že po každém čištění musíte vyčistit filtr a jednou za čas i kondenzátor. Sušička s topným tělesem má naopak vyšší náklady na provoz, ale na druhou stranu je sušení kratší.

Zajímejte se o programy

Moderní sušičky mají už takzvaný šestý smysl, tedy jsou schopné zvážit, kolik prádla do ní umístíte, a podle toho nastavit nejen optimální teplotu, ale i délku sušení, čímž se šetří náklady. Určitě oceníte i expresní program, díky němuž vysušíte prádlo během třeba půl hodiny. Zaměřte se tedy i na programy, zpříjemnit si tak můžete práci se sušičkou, pokud vám nabídne to, co od ní potřebujete.

Komentáře

Komentáře