Zařizujeme kuchyni: Co by v ní určitě chybět nemělo z bytových doplňků?

Zařizujeme kuchyni: Co by v ní určitě chybět nemělo z bytových doplňků?

Řada lidí se pouští do rekonstrukce kuchyně, protože ta jejich původní již dosloužila a zaslouží si obměnu v moderním designu. Součástí prostoru, kde se vaří a připravuje jídlo, jsou i nejrůznější doplňky, které místnost ještě více zútulní. Patří mezi ně bytový nábytek, ale třeba i nástěnného hodiny, jež by v kuchyni chybět neměly. Jaké vybrat a podle čeho se rozhodnout pro jejich koupi?

Read more about Zařizujeme kuchyni: Co by v ní určitě chybět nemělo z bytových doplňků?

Vyplatí se investovat do venkovních žaluzií?

Vyplatí se investovat do venkovních žaluzií?

Venkovní žaluzie jsou hned na první pohled dražší než vnitřní. A tak si spousta lidí klade otázku, jestli se investice do nich skutečně vyplatí. Je potřeba si uvědomit, že jde o dlouhodobou investici do pohodlného bydlení. Předokenní žaluzie citelně sníží teplotu v místnosti, dodají vašemu interiéru šmrnc a snadno se udržují.

Read more about Vyplatí se investovat do venkovních žaluzií?

Jak na hypotéku i bez vlastních úspor?

Jak na hypotéku i bez vlastních úspor?

Pokud se rozhodujete vzít si hypotéku, měli byste mít našetřené vlastní finanční prostředky, jelikož banky omezily výši možné hypotéky a stoprocentní hypotéku vám již nedají. Co ale dělat, pokud nemáte tyto peníze naspořeny? Existují nějaké možnosti, jak hypotéku získat? Kde další zdroje financování nemovitosti sehnat?

Read more about Jak na hypotéku i bez vlastních úspor?

Co je stavba a jak zjistím, zda není nepovolená?

Co je stavba a jak zjistím, zda není nepovolená?

Zajímá vás, jak stavební zákon definuje stavbu, a řešíte, zda náhodou soused nestaví bez povolení? Jak zjistíte, že v daném případě se jedná o „černou stavbu“? A co se s takovou stavbou dá dělat? Víte, že černé stavby se zásadně nepromlčují? Co vše musí stavebník splnit, aby byly zákonné podmínky splněny a stavěl v souladu s právem?

Read more about Co je stavba a jak zjistím, zda není nepovolená?

Jak na darování nemovitosti v roce 2022?

Jak na darování nemovitosti v roce 2022?

Nemovitost je lepší darovat ještě za svého života, je to jednodušší, než získání nemovitosti děděním, které často bývá předmětem různých rodinných sporů. Abyste se vyhnuli těmto problémům, darujte nemovitost svým dětem nebo vnoučatům raději včas. A jak je to s darováním nemovitosti v roce 2022? Čekají vás nějaké změny od let předchozích? Jaký je postup při darování nemovitosti v roce 2022, se dozvíte níže v článku.

Read more about Jak na darování nemovitosti v roce 2022?

Nenechte se nachytat! Jaká je adekvátní provize realitní kanceláře?

Nenechte se nachytat! Jaká je adekvátní provize realitní kanceláře?

Chystáte se prodat svou nemovitost? Přemýšlíte, zda ji prodat s realitní kanceláří nebo raději bez, abyste se vyhnuli placení provize? Kolik zaplatíte za provizi a vyplatí se vybrat si kancelář, která má provizi nižší? Kdo platí provizi a jaký trik mají kanceláře, když nabízejí prodeje bez provize? To vše se dozvíte v článku.

Read more about Nenechte se nachytat! Jaká je adekvátní provize realitní kanceláře?

8 bodů, které je potřeba mít na paměti při koupi pozemku

8 bodů, které je potřeba mít na paměti při koupi pozemku

Výběr a koupení vhodného stavebního pozemku může být složitější, než vybrat a koupit byt. Nejdůležitějšími faktory, které je třeba zvážit, je váš rozpočet a ideální poloha. Existuje však mnoho dalších proměnných spojených s výběrem a koupí pozemku, které byste měly vzít v úvahu. Ušetříte si tím problémy, které by se mohly objevit později. Zde je seznam 8 bodů, na které byste si měli dát při výběru a koupi pozemku pozor.

Read more about 8 bodů, které je potřeba mít na paměti při koupi pozemku