Pechlátova, Praha 5
Nabízíme k prodeji příjemný a dobře udržovaný byt o dispozici 2+1 s celkovou podlahovou plochou 59,3 m² (bez balkonu), který se nachází v atraktivní a klidné lokalitě Prahy 5 – Smíchov. Byt je umístěn v cihlovém domě z let 1924–1925 a díky své dispozici a atmosféře působí útulně a vzdušně. Součástí bytu je balkon o velikosti 1,5 m² orientovaný do klidného vnitrobloku a praktická sklepní kóje o velikosti cca 3 m² umístěná v 1. PP.
Dispozičně je byt řešen velmi prakticky. Z předsíně o velikosti 7,14 m² je vstup do všech místností: prostorného hlavního pokoje (28,73 m²) s původními dřevěnými parketami, druhého pokoje o ploše 14,8 m², dále do kuchyně s koupelnou (6,15 m²), samostatného WC (1,5 m²) a praktické spíže (1,0 m²). K bytu náleží balkon přístupný přímo z jednotky.
Byt v roce 2011 prošel rekonstrukcí, při které byla provedena nová elektroinstalace, rozvody vody a odpadů, renovace parket, modernizace koupelny včetně instalace sprchového koutu, nové dlažby a sanity, instalace kuchyňské linky a protihlukové sádrokartonové izolace v hlavním pokoji. Okna jsou plastová, značky Vekra (profil SL70-AD, instalace 2008). Vstupní dveře jsou bezpečnostní značky NEXT, typ SD 102, instalované v roce 2014.
Vytápění bytu je řešeno elektřinou – v obou pokojích jsou akumulační kamna, novější typ Stiebel Eltron SHF 5000 byl instalován v roce 2022. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler DZ Dražice z roku 2011. Měsíční náklady na bydlení činí 2 135 Kč do fondu oprav a 1 712 Kč na služby spojené s užíváním bytu (vodné, stočné, provoz domu, úklid, odpad, společná elektřina, správa SVJ). Náklady na elektřinu vycházejí přibližně na 1 805 Kč měsíčně dle skutečné spotřeby.
Dům je průběžně udržovaný a již proběhly důležité rekonstrukce – oprava fasády (2014), sanace a hydroizolace suterénu i dvorku (2019–2020). Od dubna 2025 probíhá kompletní rekonstrukce střechy. SVJ dále plánuje rekonstrukci společných elektrorozvodů, interiéru domu, zateplení světlíku a do budoucna výstavbu výtahu.
Velkou předností této nabídky je výborná dopravní dostupnost – stanice metra Radlická je vzdálena 480 metrů, tramvajová zastávka je pár kroků od domu (8 minut na metro Anděl). V dosahu je také vlakové nádraží Praha–Smíchov a rychlé napojení na Pražský okruh a dálnici D5. V okolí najdete veškerou občanskou vybavenost – školy, školky, sportovní areál s plaveckým bazénem, dětská hřiště i dostatek zeleně. Lokalita nabízí také možnosti pro aktivní odpočinek v přírodě – v blízkosti se nachází Dívčí hrady nebo Prokopské a Dalejské údolí.
Byt působí velmi mile a nabízí příjemné bydlení v tiché části Smíchova s výbornou dostupností do centra. V případě zájmu o prohlídku nás neváhejte kontaktovat.
U libeňského pivovaru 2444/6a, Praha, Libeň
Máte zájem o tento byt?
Inzerát si prohlédlo 4 lidí
Michaela Řezáčová
Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje bytů 2+1 v Praze 5?