Prodej pozemku pro bydlení, Dobřichov, 975 m2 (ID: 4303586)

Dobřichov

4 990 756 Kč /za nemovitost HYPOTÉKA od 22 306 Kč /za měsíc

(včetně provize)

Prémioví partneři v Dobřichově

Pojištění a finance

Informace k pozemku

Nabízíme k prodeji stavební pozemek, parcelu číslo 562/7 v obci Dobřichov, která bezprostředně navazuje na sousední Pečky. V nich najdete veškerou potřebnou občanskou vybavenost včetně vlakového nádraží na hlavní železniční trati ve směru na Prahu a Kolín.

Jedná se o velmi dobrou příležitost pro ty, kteří hledají klidné bydlení v zeleni s krásným výhledem, ale zároveň požadují dobrou dopravní dostupnost do Prahy i Kolína.

Velkou předností pozemku je otevřený výhled do okolní krajiny. Ten je v této lokalitě poměrně výjimečný, protože okolí Kolína je převážně rovinaté a podobně situovaných stavebních pozemků zde mnoho nenajdete. V současné nabídce vlastně o druhém podobném pozemku ani nevím.

V zadní části parcely začíná zeleň a vzrostlé stromy, na které navazuje významná lokalita s naučnou stezkou a krásnými výhledy do Polabí s úsměvným názvem Pičhora. Ta svůj název, ač by tomu člověk možná nevěřil, nezískala po nejznámějším badateli spojeném s tímto místem, archeologovi Josefu Ladislavu Píčovi.

Ale zpět k pozemku.

Podle platného územního plánu je hlavním využitím pozemku bydlení v rodinných domech, případně dvojdomech, s obytnou nebo užitkovou zahradou. Přípustná jsou maximálně dvě nadzemní podlaží a podkroví. Maximální zastavěná plocha může činit 25 % výměry pozemku.

Na pozemek je již přivedena elektřina (včetně elektroměru). Odběrné místo se tak pouze převede na nového majitele. V komunikaci před pozemkem se nachází obecní vodovod, kanalizace a také zemní plyn.

Pro sousední parcelu je již zpracována projektová dokumentace přípojek vody a kanalizace. Tuto dokumentaci Vám můžeme nabídnout přibližně za čtvrtinu původní ceny, což Vám může ušetřit mnoho času, starostí i finančních prostředků spojených s přípravou vlastního projektu.

Téměř u pozemku se nachází také lampa veřejného osvětlení. Ani během zimních měsíců se tak nemusíte obávat příchodu k budoucímu domu za úplné tmy, což bývá v některých okrajových částech obcí bez vyřešeného veřejného osvětlení nepříjemnou komplikací.

Na vlakové nádraží v Pečkách se z pozemku dostanete automobilem přibližně za 5 minut. U nádraží je k dispozici také velké parkoviště. Na kole cesta trvá klidnou jízdou přibližně 7 až 8 minut, přičemž kolo lze ponechat ve stojanech přímo u nádraží.

Využít můžete také místní autobusovou zastávku v Dobřichově. Autobusové spoje jezdí poměrně často a pohodlně Vás dopraví k vlakovému nádraží v Pečkách. Do Prahy lze samozřejmě cestovat také vlastním automobilem – na Černý Most se dostanete přibližně za 30 minut.

Okolí Dobřichova nabízí příjemné možnosti pro rekreační cyklistiku. Po klidnějších místních komunikacích a značených cyklotrasách lze vyrazit směrem na Pečky, Radim (kavárna a zámek), Plaňany nebo dále ke Kouřimi (skanzen).

Budoucí majitel zde může získat kombinaci klidného bydlení, přírody, otevřeného výhledu a praktické dostupnosti do okolních měst.

Pokud přemýšlíte o stavbě vlastního domu a hledáte pozemek, který není jen další rovinatou parcelou u silnice, ale nabízí také atmosféru, soukromí a výhled, může být právě tato nabídka velmi zajímavou volbou.

Pozemek bude v nejbližší době nově nafocen, a to včetně leteckých záběrů z dronu.

Pro více informací nebo domluvení prohlídky mě neváhejte kontaktovat. Rád Vám sdělím přesné místo, ať už se tam chcete nejprve podívat sami, nebo při vážném zájmu absolvovat prohlídku společně se mnou a panem majitelem. Zavolat mi můžete klidně i o víkendu.

Parametry pozemku

Cena
4 990 756 Kč /za nemovitost Spočítat hypotéku
Poznámka k ceně
včetně provize
Aktualizováno
19. 6. 2026
Adresa
Dobřichov
ID
24205
Plocha pozemku
975 m2
Elektřina
230V, 400V

Kontaktovat makléře

Realitní kancelář

Logo Apres reality

Apres reality

28. října 400, 584 01, Ledeč nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou

Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Máte zájem o tento pozemek?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@videobydleni.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!
Theleadway banner

Inzerát si prohlédlo 0 lidí

Prodejce

Jan Jakubík

Jan Jakubík

Hlídací pes

Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje pozemků pro bydlení v Dobřichově?

Podobné nemovitosti


Nevyhovuje Vám typ pozemku? Podívejte se na jiné kategorie pozemků.


Vybrané články z našeho blogu