Žilov
Prodej ideální 1/2 rodinného domu se stodolou a pozemky v obci Žilov, okres Plzeň-sever
Nabízíme k prodeji ideální spoluvlastnický podíl o velikosti 1/2 na rodinném domě se stodolou a pozemky o celkové výměře 1 473 m² v klidné a vyhledávané obci Žilov, jen několik minut od Plzně.
Přestože se právně jedná o prodej ideální poloviny nemovitosti, mezi současnými spoluvlastníky dlouhodobě funguje dohoda o užívání jednotlivých částí nemovitosti. K nabízenému podílu je fakticky užívána zadní část pozemku, která je v terénu oddělena oplocením a zahrnuje rozlehlou zahradu i stodolu. Současný způsob užívání je mezi spoluvlastníky dlouhodobě respektován a nový vlastník může tuto část po koupi ihned užívat.
Součástí užívané části je také samostatná stavební parcela dle listu vlastnictví (St. 50/3 o výměře 235 m²), na které je umístěna stodola. Ta nabízí široké možnosti využití – jako dílna, sklad, zázemí pro podnikání nebo hospodaření.
Nemovitost je napojena na obecní vodovod, k dispozici je také kopaná studna, septik (žumpa) a plynová přípojka na hranici pozemku. Studna i septik jsou umístěny v přední části pozemku a slouží celé nemovitosti.
Velkou výhodou této nabídky je možnost budoucího majetkového vypořádání. Druhý spoluvlastník deklaroval ochotu svůj spoluvlastnický podíl v budoucnu prodat poté, co si zajistí vlastní bydlení. Současně je otevřen i dohodě o rozdělení nemovitosti mezi spoluvlastníky, pokud se na tomto řešení obě strany dohodnou.
Tato nemovitost představuje zajímavou příležitost pro zájemce, kteří hledají dům s velkým pozemkem a potenciálem do budoucna. Díky dlouhodobě zavedenému způsobu užívání jednotlivých částí nabízí spoluvlastnictví výrazně komfortnější využití, než je u obdobných nabídek obvyklé.
Hlavní výhody:
* ideální spoluvlastnický podíl 1/2 rodinného domu,
* celková výměra pozemků 1 473 m²,
* fakticky užívaná zadní část pozemku oddělená oplocením,
* stodola na samostatné stavební parcele,
* obecní vodovod i kopaná studna,
* septik (žumpa),
* plynová přípojka na hranici pozemku,
* možnost budoucí koupě druhého spoluvlastnického podílu,
* ochota spoluvlastníků jednat o případném rozdělení nemovitosti,
* klidná lokalita s výbornou dostupností do Plzně.
Nemovitost je vhodná jak pro vlastní bydlení či rekreaci, tak i jako zajímavá investice s potenciálem budoucího sjednocení vlastnictví celé nemovitosti.
Zikmunda Wintra 1265/28, Plzeň
Máte zájem o tento dům?
Inzerát si prohlédlo 0 lidí
Michaela Lindauerová, MRE
Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje podílu rodinných domů v Žilově?